Menu

Idrætsanlægget i Lejre

Bispegårdsvej 2, 4320 Lejre
Omklædning i Lejrehallen (
http://www.lejrehallen.dk)
 undefined
   
 
 Rettelser til træningstider eller kampe skal sendes til kluboffice@fclejre.dk

Lejre Stadion:
Bispegårdsvej 2
4320 Lejre
GoogleMaps

undefined

 

SBU kampe i Lejre
August 2017
22.
tirsdag
17.00
FC Lejre (1)
7 - 3
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Lejrehallen
Karlslunde IF
Lejrehallen
22.
tirsdag
18.00
FC Lejre
livescore
6 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
Taastrup FC
Lejrehallen
22.
tirsdag
18.00
Svogerslev/Lejre
1 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Hvidebæk IF
Lejrehallen
23.
onsdag
19.00
FC Lejre (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Lejrehallen Kunstbanen
Kastrup (M)
Lejrehallen Kunstbanen
26.
lørdag
11.12
FC Lejre
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 5
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
26.
lørdag
12.06
FC Lejre
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 5
Lejrehallen
Svogerslev BK
Lejrehallen
27.
søndag
10.00
FC Lejre
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Lejrehallen
BK Friheden
Lejrehallen
29.
tirsdag
18.30
FC Lejre (1)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1
Lejrehallen
Tølløse BK (1)
Lejrehallen
30.
onsdag
18.45
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Glostrup
Lejrehallen
September 2017
3.
søndag
14.00
FC Lejre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Næstved FC 77
Lejrehallen
15.
fredag
18.30
FC Lejre
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Skælskør BI
Lejrehallen Kunstbanen
15.
fredag
18.30
FC Lejre
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 6
Lejrehallen Kunstbanen
Hvalsø IF
Lejrehallen Kunstbanen
17.
søndag
10.00
FC Lejre
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Lejrehallen
Albertslund IF
Lejrehallen
17.
søndag
14.00
FC Lejre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Greve Strandby GS-03
Lejrehallen
19.
tirsdag
17.00
FC Lejre (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Lejrehallen
Herstedøster IC
Lejrehallen
19.
tirsdag
18.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
19.
tirsdag
18.00
Svogerslev/Lejre
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Raklev GI
Lejrehallen
20.
onsdag
18.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Greve Fodbold
Lejrehallen
21.
torsdag
17.00
FC Lejre (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
Viby IF
Lejrehallen
23.
lørdag
10.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
Kalundborg GB
Lejrehallen
26.
tirsdag
17.00
FC Lejre (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Lejrehallen
BK Friheden
Lejrehallen
29.
fredag
18.15
FC Lejre
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Jyderup BK
Lejrehallen Kunstbanen
30.
lørdag
10.36
FC Lejre
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Lejrehallen
Nødebo IF
Lejrehallen
30.
lørdag
11.48
FC Lejre
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Lejrehallen
Hvalsø IF
Lejrehallen
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
FC Lejre
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Lejrehallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Lejrehallen
3.
tirsdag
18.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
Greve Fodbold (2)
Lejrehallen
3.
tirsdag
18.00
Svogerslev/Lejre
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Skibby IK
Lejrehallen
4.
onsdag
17.30
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Ølstykke FC (2)
Lejrehallen
5.
torsdag
17.00
FC Lejre (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
10.
tirsdag
17.00
FC Lejre (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Lejrehallen
Ejby IF 1968
Lejrehallen
10.
tirsdag
18.00
Svogerslev/Lejre
Kvinder
U15
U15 Piger 8-mands (03) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen
Undløse BK
Lejrehallen
12.
torsdag
17.30
FC Lejre
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 3
Lejrehallen Kunstbanen
Fløng-Hedehusene
Lejrehallen Kunstbanen
13.
fredag
17.30
FC Lejre
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 4
Lejrehallen Kunstbanen
Havdrup GI
Lejrehallen Kunstbanen
13.
fredag
18.15
FC Lejre
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Holmegaard GB
Lejrehallen Kunstbanen
14.
lørdag
10.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Lejrehallen
Skibby IK
Lejrehallen