Menu

Idrætsanlægget i Lejre

Bispegårdsvej 2, 4320 Lejre
Omklædning i Lejrehallen (
http://www.lejrehallen.dk)
 undefined
   
 
 Rettelser til træningstider eller kampe skal sendes til kluboffice@fclejre.dk

Lejre Stadion:
Bispegårdsvej 2
4320 Lejre
GoogleMaps

undefined

 

SBU kampe i Lejre
December 2017
16.
lørdag
10.00
FC Lejre
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Solrød FC (2)
Lejrehallen Kunstbanen
16.
lørdag
11.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen Kunstbanen
Køge BK
Lejrehallen Kunstbanen
16.
lørdag
11.00
FC Lejre
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lejrehallen
Karlslunde IF
Lejrehallen
17.
søndag
09.45
FC Lejre
Kvinder
U11
U11 Piger C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Holmegaard GB
Lejrehallen Kunstbanen
17.
søndag
11.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Tølløse BK
Lejrehallen
Januar 2018
10.
onsdag
23.59
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lejrehallen
Benløse IF
Lejrehallen
13.
lørdag
10.00
FC Lejre
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 1
Lejrehallen Kunstbanen
Føllenslev-Særslev IF
Lejrehallen Kunstbanen
13.
lørdag
10.30
FC Lejre
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
BK Vest, Rødovre
Lejrehallen
13.
lørdag
12.00
FC Lejre
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (02) VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
VG Fodbold
Lejrehallen Kunstbanen
13.
lørdag
14.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lejrehallen
KFUM BK, Roskilde
Lejrehallen
21.
søndag
11.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Jyllinge FC
Lejrehallen
22.
mandag
23.59
FC Lejre
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Jernløse/Undløse
Lejrehallen
24.
onsdag
23.59
FC Lejre
Kvinder
U11
U11 Piger C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen
Herlufsholm GF
Lejrehallen
27.
lørdag
10.00
FC Lejre
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Roskilde Pigefodbold
Lejrehallen Kunstbanen
27.
lørdag
11.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen Kunstbanen
Himmelev-Veddelev BK
Lejrehallen Kunstbanen
27.
lørdag
11.00
FC Lejre
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lejrehallen
Greve Fodbold
Lejrehallen
27.
lørdag
13.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Jyllinge FC
Lejrehallen
28.
søndag
11.18
FC Lejre
Lejre OMK. 1
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Lejrehallen Kunstbanen
Lejre 8-3
Karlslunde IF
Lejre OMK. 1
Lejrehallen Kunstbanen
Lejre 8-3
28.
søndag
11.54
FC Lejre
Lejre OMK. 1
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Lejrehallen Kunstbanen
Lejre 8-3
Greve Fodbold
Lejre OMK. 1
Lejrehallen Kunstbanen
Lejre 8-3
Februar 2018
4.
søndag
09.18
FC Lejre
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 6
Lejrehallen Kunstbanen
Vanløse (2)
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
09.54
FC Lejre
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 6
Lejrehallen Kunstbanen
Svogerslev BK
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
11.36
FC Lejre
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 10
Lejrehallen Kunstbanen
FA 2000 (1)
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
11.54
FC Lejre
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 10
Lejrehallen Kunstbanen
Vallensbæk IF
Lejrehallen Kunstbanen
11.
søndag
11.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Raklev GI
Lejrehallen
24.
lørdag
13.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
Marts 2018
3.
lørdag
10.30
FC Lejre
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Rosenhøj BK
Lejrehallen
3.
lørdag
12.00
FC Lejre
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (02) VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Dragør BK
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
11.18
FC Lejre
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12
Lejrehallen Kunstbanen
Vallensbæk IF
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
11.54
FC Lejre
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12
Lejrehallen Kunstbanen
Hvidovre IF
Lejrehallen Kunstbanen
10.
lørdag
10.00
FC Lejre
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Lejrehallen Kunstbanen
Dragør BK
Lejrehallen Kunstbanen
10.
lørdag
10.30
FC Lejre
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
10.
lørdag
12.00
FC Lejre
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
Greve Fodbold
Lejrehallen
10.
lørdag
13.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Lejrehallen
KFUM BK, Roskilde
Lejrehallen