Menu

U9 - Drenge 08

Fodbold for Årgang 2008 i FC Lejre

Der er 20 drenge fra Osted og Lejre på holdet - der er typisk 15 drenge til træning, så der er plads til spillere på alle niveauer. 

FC Lejre er en breddeklub, så der er fokus på godt kammeratskab, sjov og gode oplevelser. Til træning laver vi forskellige øvelser og afslutter med kamp.

De børn, der har lyst, deltager i 5 og 8-mands stævner. 

Nye børn er altid velkommen til at komme forbi og prøve at træne med - tilmelding ikke nødvendig. Det er uforpligtende at møde til træning nogle gange Vi træner året rundt - så der er altid sæsonstart.

Det er ikke nødvendigt at investere i fodboldstøver/udstyr til de første par gange.

Træningstider efterår vinter 2017/2018:

Onsdage kl. 1600-1730 udendørs i Lejre på kunstgræs

Lørdage kl. 1000-1100 indendørs i Osted Hallen

 

med venlig hilsen

Martin og Christian

E-mail:  fclejre08@gmail.com

Holdets stab

Træner
profil
Christian Berg
Holdleder
ingen pic
Marlene Grube Hansen
Holdpostadresse
profil
Christian Berg

Spillerliste

profil
Adrian Sagman
ingen img
Anton Immanuel Hansen
profil
Bertram Wakefield
profil
Eigil Kaas Hastrup
profil
Felix Bach
profil
Frederick Nestler Gann
profil
Frederik Ejegod
profil
Gustav Brix Jensen
ingen img
Jeppe Rasmussen
profil
Kalle Trytek Rasmussen
ingen img
Malte Hollænder
profil
Malthe Bruus Petersen
profil
Nikolaj Neerup
ingen img
Sigurd Tolstrup Holmegaard
profil
Simon Gyldenkærne
profil
Tobias Møller-Munkøe
profil
Villads Grube Rasmussen
ingen img
William Schultz

Holdets aktiviteterU10 drenge - (08)

November 2017
26.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Svogerslev Idrætspark
26.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Svogerslev Idrætspark
December 2017
2.
lørdag

13:00 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Viby Sj. Idrætscenter
10.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Greve Idræts Center Kunstgræs
10.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Greve Idræts Center Kunstgræs
Januar 2018
14.
søndag

13:12 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Bjæverskov Stadion
28.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Trælleruphallen
28.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Trælleruphallen
Februar 2018
4.
søndag

09:18 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Lejrehallen Kunstbanen
Marts 2018
4.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Bjæverskov Stadion
4.
søndag

09:00 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Bjæverskov Stadion
11.
søndag

15:00 - 16:36

DBU-Stævne
Stævne: Trællerup-hallen

Næste kampU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 5

Ude mod
Jernløse BK
2. dec
Kl. 13.00
Viby Sj. Idrætscenter
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 2.runde - Pulje 5

Næste kampU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2

Ude mod
Holmegaard GB
14. jan
Kl. 13.12
Bjæverskov Stadion
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 2

Næste kampU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Hjemme mod
Jernløse BK
11. mar
Kl. 15.00
Trællerup-hallen
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 3

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4

Hjemme mod
Svogerslev BK
28. jan
Kl. 09.00
Trælleruphallen
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 - Pulje 4

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6

Hjemme mod
Lyngby Boldklub 1921
26. nov
Kl. 09.00
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 - Pulje 6

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 6

Hjemme mod
Vanløse (2)
4. feb
Kl. 09.18
Lejrehallen Kunstbanen
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 - Pulje 6

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 12

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
10. dec
Kl. 08.30
Greve Idræts Center Kunstgræs
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 - Pulje 12

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12

Ude mod
IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
4. mar
Kl. 09.00
Mangler arrangør
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 - Pulje 12

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3

November 2017

FC Lejre
Spillet
Hjemme
Vipperødhallen

Vipperød BK

Gevninge IF (1)
Spillet
Ude
Vipperødhallen

FC Lejre

FC Lejre
Spillet
Hjemme
Vipperødhallen

Jernløse BK

Holbæk B&I
Spillet
Ude
Vipperødhallen

FC Lejre

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 5

December 2017

Jernløse BK
2. dec
Kl. 13.00
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

FC Lejre

FC Lejre
2. dec
Kl. 13.36
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Suså IF

Torslunde-Ishøj IF
2. dec
Kl. 14.12
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

FC Lejre

FC Lejre
2. dec
Kl. 14.48
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Holmegaard GB

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2

Januar 2018

Holmegaard GB
14. jan
Kl. 13.12
Ude
Bjæverskov Stadion

FC Lejre

FC Lejre
14. jan
Kl. 13.48
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Solrød FC

FC Lejre
14. jan
Kl. 14.24
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Ejby IF Fodbold

Torslunde-Ishøj IF
14. jan
Kl. 14.48
Ude
Bjæverskov Stadion

FC Lejre

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Marts 2018

FC Lejre
11. mar
Kl. 15.00
Hjemme
Trællerup-hallen

Jernløse BK

Gevninge IF (1)
11. mar
Kl. 15.24
Ude
Trællerup-hallen

FC Lejre

FC Lejre
11. mar
Kl. 16.00
Hjemme
Trællerup-hallen

Holbæk B&I

Vipperød BK
11. mar
Kl. 16.24
Ude
Trællerup-hallen

FC Lejre

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4

Januar 2018

FC Lejre
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Trælleruphallen

Svogerslev BK

Tølløse BK
28. jan
Kl. 09.18
Ude
Trælleruphallen

FC Lejre

Gevninge IF (2)
28. jan
Kl. 09.36
Ude
Trælleruphallen

FC Lejre

FC Lejre
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Trælleruphallen

KFUM BK, Roskilde

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6

November 2017

FC Lejre
26. nov
Kl. 09.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Lyngby Boldklub 1921

Virum-Sorgenfri BK
26. nov
Kl. 09.18
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

FC Lejre

Tølløse BK
26. nov
Kl. 09.36
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

FC Lejre

FC Lejre
26. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Svogerslev BK

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 6

Februar 2018

FC Lejre
4. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Lejrehallen Kunstbanen

Vanløse (2)

Tølløse BK
4. feb
Kl. 09.36
Ude
Lejrehallen Kunstbanen

FC Lejre

FC Lejre
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Lejrehallen Kunstbanen

Svogerslev BK

Lyngby Boldklub 1921
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Lejrehallen Kunstbanen

FC Lejre

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 12

December 2017

FC Lejre
10. dec
Kl. 08.30
Hjemme
Greve Idræts Center Kunstgræs

KFUM BK, Roskilde

Greve Fodbold
10. dec
Kl. 08.48
Ude
Greve Idræts Center Kunstgræs

FC Lejre

IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
10. dec
Kl. 09.06
Ude
Greve Idræts Center Kunstgræs

FC Lejre

FC Lejre
10. dec
Kl. 09.42
Hjemme
Greve Idræts Center Kunstgræs

Køge BK

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12

Marts 2018

IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Mangler arrangør

FC Lejre

FC Lejre
4. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Mangler arrangør

Køge BK

FC Lejre
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Mangler arrangør

Greve Fodbold

KFUM BK, Roskilde
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Mangler arrangør

FC Lejre