Menu

U9 - Drenge 07

På årgang 2007 elsker vi at spille fodbold og have det sjovt sammen.

Vi er glade for vores trænere som hjælper os med at blive bedre til at spille fodbold. Vi lærer at:

  • spille sammen
  • være med til selv at skabe et godt og trygt miljø på holdet
  • træne vores motorik, teknik, taktik, fysik og psyke.

Vores holdleder og trænere lægger vægt på at:

  • spillere og forældre trives på og omkring holdet og at vi sammen med trænerne og holdleder skaber en god holdånd
  • alle er ligeværdige
  • vi skal lære noget og udvikle os individuelt og som hold
  • vi spiller for holdet
  • vi spiller kampe for at få en udfordring - ikke kun for at vinde – og vi kan tåle både modgang og medgang
  • vi udviser altid Fair Play
  • vi taler pænt til hinanden og hjælper hinanden
  • vi møder i god tid
  • vi sender afbud i god tid
  • vi har sociale arrangementer der er med til at skabe tætte bånd imellem os

Alle spillere skal opleve fodboldmiljøet som sjovt og udviklende.

De voksne:
Specielt omkring kampe skal man være opmærksom på rollefordelingen:

  • trænerne vejleder spillerne
  • forældrene hepper på spillerne

Vi kan være alvorlige….

Vi kan være lidt skøre….

 

 

Drenge 07 Nyheder 10. maj kl. 23:20
Flotte placeringer Årgang 07 FC Lejres fodbolddrenge (U9/årgang 2007) opnår flotte placeringer ved internationalt fodboldstævne

Spillerliste

profil
Aksel Toftmann Christensen
profil
August Hartmann
profil
August Noah Skytte Christensen
profil
Bertil Winther
profil
bertram tolderlund
profil
Elias Fodeh Christensen
profil
Elias Storm Olsen
profil
Emil Israelsen
profil
Frederik Engberg Jacobsen
profil
Joshua Oliver Pedersen
profil
Lauge Lund Pihl
profil
Magnus Borch
profil
Magnus Glashøj
profil
Magnus Julian Fendahl Andersen
profil
Mathias Sødahl-Christiansen
profil
Mathias Vetter
profil
Mikkel Primdorf
profil
Nicklas Holt Frangakis
profil
Nicolai Dam Nielsen
profil
Nikolai Lystlund
profil
Noah Baasch Mathiassen
profil
Noah Endalkachew
profil
Noah Minor Hansen
profil
Patrick Nielsen
profil
Sylvester Falgren Laursen
profil
Valdemar Aksel Møller Bengtsen
profil
Viggo Brix Høyer-Kruse

U11 - Drenge 07 - D07@fclejre.dk

Træner
profilepic
Mads Tolderlund
Holdleder
profilepic
Charlotte Brit Pedersen
Træner
profilepic
Claus Ingemann Petersen
Træner
profilepic
Thomas Lund Jensen

Holdets aktiviteterU11 drenge - (07)

August 2017
24.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Undløse BK - FC Lejre (2)
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Køge BK - FC Lejre (1)
3.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Tuse IF - FC Lejre (2)
9.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
FC Lejre (1) - Ishøj IF
9.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
FC Lejre (2) - Tølløse BK
16.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - FC Lejre (2)
16.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Albertslund IF - FC Lejre (1)
19.
tirsdag

17:00 - 18:00

Kamp
FC Lejre (1) - Herstedøster IC
21.
torsdag

17:00 - 18:00

Kamp
FC Lejre (2) - Viby IF
26.
tirsdag

17:00 - 18:00

Kamp
FC Lejre (1) - BK Friheden
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Holbæk B&I - FC Lejre (2)
5.
torsdag

17:00 - 18:00

Kamp
FC Lejre (2) - RB 1906
8.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Greve Fodbold - FC Lejre (1)
10.
tirsdag

17:00 - 18:00

Kamp
FC Lejre (1) - Ejby IF 1968
15.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Dianalund IF - FC Lejre (2)

StillingU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Solrød FC 1 1 0 0 3
2 Herstedøster IC 1 1 0 0 3
3 BK Friheden 1 1 0 0 3
4 Køge BK 1 1 0 0 3
5 Albertslund IF 1 1 0 0 3
6 FC Lejre (1) 2 1 0 1 3
7 Greve Fodbold 1 0 0 1 0
8 Ejby IF 1968 1 0 0 1 0
9 Ishøj IF 1 0 0 1 0
10 Karlslunde IF 2 0 0 2 0

StillingU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 5

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Lejre (2) 1 1 0 0 3
2 Tuse IF 1 1 0 0 3
3 Holbæk B&I 1 1 0 0 3
4 RB 1906 1 1 0 0 3
5 Dianalund IF 0 0 0 0 0
6 Tølløse BK 0 0 0 0 0
7 Viby IF 1 0 0 1 0
8 Himmelev-Veddelev BK 1 0 0 1 0
9 Undløse BK 1 0 0 1 0
10 Taastrup FC 1 0 0 1 0

Næste kampU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Køge BK
2. sep
Kl. 10.00
Køge Stadion
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår - Pulje 4

Næste kampU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 5

Ude mod
Undløse BK
24. aug
Kl. 18.30
Undløse Stadion
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår - Pulje 5

KampprogramU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

August 2017

Solrød FC
4 - 0
Ude
Solrød Idrætscenter

FC Lejre (1)

FC Lejre (1)
7 - 3
Hjemme
Lejrehallen

Karlslunde IF
September 2017

Køge BK
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Køge Stadion

FC Lejre (1)

FC Lejre (1)
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Osted Stadion

Ishøj IF

Albertslund IF
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Albertslund Stadion

FC Lejre (1)

FC Lejre (1)
19. sep
Kl. 17.00
Hjemme
Lejrehallen

Herstedøster IC

FC Lejre (1)
26. sep
Kl. 17.00
Hjemme
Lejrehallen

BK Friheden
Oktober 2017

Greve Fodbold
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Greve Idræts Center

FC Lejre (1)

FC Lejre (1)
10. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Lejrehallen

Ejby IF 1968

KampprogramU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 5

August 2017

FC Lejre (2)
4 - 1
Hjemme
Lejrehallen

Taastrup FC

Undløse BK
24. aug
Kl. 18.30
Ude
Undløse Stadion

FC Lejre (2)
September 2017

Tuse IF
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Tusehallen

FC Lejre (2)

FC Lejre (2)
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Osted Stadion

Tølløse BK

Himmelev-Veddelev BK
16. sep
Kl. 10.00
Ude
Himmelev Idrætspark

FC Lejre (2)

FC Lejre (2)
21. sep
Kl. 17.00
Hjemme
Lejrehallen

Viby IF
Oktober 2017

Holbæk B&I
1. okt
Kl. 10.00
Ude
SuRi Park

FC Lejre (2)

FC Lejre (2)
5. okt
Kl. 17.00
Hjemme
Lejrehallen

RB 1906

Dianalund IF
15. okt
Kl. 11.00
Ude
Dianalund Stadion

FC Lejre (2)